Kongres FRISDays2017

Pamiętam ten moment, kiedy odłożyłam słuchawkę, a moje oniemienie nadal trwało. Właśnie skończyłam rozmawiać z Anią Samborską – Owczarek – twórcą FRIS Style Myślenia i Działania. To nie była nasza pierwsza rozmowa, ponieważ znamy się już kilka lat. Ale to była rozmowa, której treść wprawiła mnie w osłupienie.

Dzień przed tą rozmową miałam przyjemność pracować z moim Superwizorem, ukochanym Kees de Vries, cudownym człowiekiem. Podczas superwizji podjęłam decyzję o kierunku mojego rozwoju zawodowego, między innymi o tym, że dążyć będę do tego, aby stawać sie coraz bardziej profesjonalnym coachem i trenerem. Jednym z “objawów” tego dążenia miał być występ na konferencji, kiedyś, w przyszłości.

Przyszłość nastąpiła szybciej, niż się spodziewałam, na drugi dzień po rozmowie. Ania, nie mając świadomości moich planów zawodowych, zadzwoniła do mnie właśnie z zaproszeniem do wystąpienia w roli prelegenta na Pierwszym Ogólnopolskim Kongresie FRIS. Jakby tego było mało, bo sprawy potoczyły sie w oka mgnieniu, zostałam uszczęśliwiona dwoma prelekcjami oraz zaproszona do udzielenia wywiadu.

Dziś wydarzenie jest już przeszłością, cudownym wspomnieniem. Oprócz postanowienia, że to dopiero początek mojej przygody w roli prelegenta, cudownego networkingu w przestrzeniach gościnnej Concordia Design w Poznaniu, oprócz możliwości poznania ponad 100 uczestników i ogromnej wymiany doświadczeń, pamiątką jest wspomniany wcześniej wywiad, a raczej cala seria wywiadów i reportaż z tego zacnego wydarzenia, który można zobaczyć tutaj. Zapraszam do obejrzenia pierwszego z nagrań z Kongresu FRISDays2017.