Strażnik bezpieczeństwa psychologicznego

Psychologiczne bezpieczeństwo to klimat, poczucie, które powoduje, że łatwiej nam się wypowiedzieć na forum, szybciej się uczymy, mniej boleśnie popełniamy błędy i otwarciej zaliczamy więcej porażek. To również przestrzeń, w której chce nam się zadawać pytania, wrzucać pomysły, być innowacyjnym i rozwiązywać problemy.

Skoro badania naukowe potwierdzają cały szereg korzyści z budowania bezpieczeństwa psychologicznego dla zespołu i jednostki, to czemu tak się dzieje, że nadal jeszcze nie jest to powszechny klimat m.in. w mojej branży? W biznesie, w edukacji osób dorosłych?

Dzisiaj zaliczyłam jeden z cenniejszych dla mnie sprawdzianów w życiu zawodowym – sprawdzałam się w roli osoby prowadzącej sesję #MasterMind.

Sprawdzian cenny z paru powodów;
– bo wieńczący niesamowicie wartościowy kurs przygotowany specjalnie dla cudownej ekipy #MasterMindPRO i prowadzony przez czołową wymiataczkę polskich MasterMindów – Anna Dyl,
– bo pchnęłam sama siebie w przestrzeń jestem odpowiedzialna za strukturę, towarzyszę w transferze pomysłów i mądrości, pozostając przede wszystkim milczącą,
– bo MasterMind to świetne narzędzie do skutecznego wyjścia z pruskiego/szkolno – ławkowego systemu uczenia się, na rzecz współodpowiedzialności za treść i formę,
– bo obserwuję ostatnio ogromny deficyt aktywnego słuchania, a MasterMind daje ogromną satysfakcję z uczenia się w oparciu o słuchanie właśnie, o sprawczość, niezależne myślenie, mądre niezgadzanie się oraz kreatywność,

i w końcu – bo mogę się oficjalnie tytułować strażnikiem bezpieczeństwa psychologicznego w procesie rozwoju myśli, budowaniu doświadczenia, kolektywnej inteligencji.

Praca z wykorzystaniem Master Mind to genialna forma mądrego postania, zamiast głupiego biegania.

Do budowania bezpieczeństwa psychologicznego przydaje się różnorodność poznawcza i uważność na inkluzywność (za dr Amanda Potter).

Kolejna rzecz, którą i warto i się opłaca – słuchać uważnie w strukturze MasterMind. Rodzą się w niej niesamowicie innowacyjne pomysły, wiedza się mnoży, a satysfakcja i korzyści biznesowe – w pakiecie startowym.

Już nie mogę się doczekać kolejnych sesji Master Mindowych z moimi Klientami. 😃 Już jutro będzie MasterMindowane na Akademia Leona Koźmińskiego – Kozminski University, a w przyszłym tygodniu Zarząd pewnej niesamowicie polskiej i jeszcze niesamowiciej rozwijającej się firmy będzie mastermindował swoje działania.

Cieszę się jak dziecko na samą perspektywę, że intensywnie pomilczę i z czystą przyjemnością aktywnie posłucham mądrości uczestników moich MasterMindów.

Dziękuję całej naszej grupie @MasterMindPRO za towarzyszenie na tym etapie rozwoju zawodowego i osobistego.

Od dzisiaj mogę oficjalnie pić pyszną kawę z kubka profesjonalnego MasterMind’owca 😃

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.